Vaterpolisti Primorja poraženi na domaćem terenu od Solarisa

Vaterpolisti Primorja EB na domaćem terenu nisu uspjeli nastaviti dobar rezultatski niz ove subote te su poraženi od igrača Solarisa rezultatom 4:7.

Prva četvrtina

Nakon što su Primorjaši uzeli prvu loptu, održala se minuta šutnje za nedavno preminulog Igora Koprivnikara dugogodišnjeg prijatelja kluba i člana uprave. Obje strane su uputile šuteve na gol, a u sljedećem primorjaškom napadu Erak radi isključenje, no bez našeg pogotka. Kapetan Solarisa Vlahović postiže pogodak za 0:1 gostiju. Paparić efektno vrti Štrkalja za novi igrač više i pogodak za 1:1 Blažića. Kreković Karlo radi novo isključenje za Solaris, no bez pogotka naših. Car pronalazi slobodnog kapetana Primorjaša Peroša koji postiže prvo vodstvo za Primorjaše 2:1. Paparić stvara novog igrača više isključenjem Koprčine. Putt zabija novi pogodak za Riječane i 3:1. Rakovčeva osobna pogrješka je povod za time-out klupe Solarisa. Sudovi dosuđuju diskutabilan peterac Caru, koji realizira Vlahović za 3:2. Tkač dobiva isključenje u plivanju u obranu, no Čubranić obranjuje šut. Peroš radi isključenje na strani Solarisa, a gosti golom Pelicarića izjednačuju na 3:3. Trener Hinić zove time out, a Vrliću na dva metra tope loptu za novi napad Solarisa i kraj prve četvrtine.

Druga četvrtina

Prvu loptu uzimaju gosti, Čubranić brani, a Blažić petlja oko lopte i novi napad Solarisa. Domaći i gosti izmjenjuju nekoliko napada bez pogotka. Komadina dobiva isključenje s pravom zamjene, a trener Hinić zove time-out. Napad bez gola, stvara kontru Vlahovića za novo vodstvo gostiju 3:3. Kreković dobiva drugu osobnu pogrješku, no naši ne zabijaju pogodak. Obostrano isključenje dobivaju Erak i Vrlić, a Putt gubi loptu. Kreković zove time-out. Rakovac dobiva isključenje što je ujedno i kraj četvrtine.

Treća četvrtina

Prvi napad uzimaju Primorjaši, no golman gostiju brani. U drugom napadu, Štrkalj pogađa Čubranića. Putt dobiva novo isključenje, koje rezultira pogotkom  4 za 3:5. Blažić radi novo isključenje, što koristi Begović za 3:6. U sljedećem napadu time-out zovu Primorjaši, no i dalje bez pogotka. Lipar dobiva isključenje na Papariću. Nakon nekoliko napada Solaris zove time-out. Vrlićev pokušaj loba, završava u rukama golmana Solarisa. Erak radi treće isključenje. Lopta u rukama gostiju za kraj treće četvrtine.

Četvrta četvrtina

Brubnjak uzima posljednje plivanje za loptu u četvrtini. Plivanje za pogodak s obje strane. Putt dobiva isključenje, a Kreković zove time-out. Nakon obrane igrača više, Kreković radi isključenje na Tkaču. Po igraču više Čunko dobiva isključenje. Nakon isteka igrača više i novog napada naizgled bespomoćan šut Bušelića ulazi u Primorjaška vrata. Lipar dobiva isključenje, a Putt zabija nakon 2 četvrtine bez gola za 4:7.  Potom nekoliko šuteva s obje strane zaključuju četvrtinu.

“Naizgled dobar početak ipak nije donio ono što smo svi priželjkivali revanš za 1.12.2019. godine i poraz u zadnjem susretu. Gosti su osjetili prednost i postigli nekoliko pogodaka uz naše dvije četvrtine bez postignutog pogotka. Čestitke Solarisu jer je izjednačenim rezultatom Vojvodine i Radničkog plasirao se na drugo mjesto tablice i nadmetavanje s pretposljednjim iz A1 RVL – vjerojatno Partizanom. A nama sada slijedi PH i daljnje natjecanje u okviru istog”, poručili su iz kluba nakon utakmice.