Povežite se s nama

Sport

Započeo Festival sporta osoba s invaliditetom

Objavljeno

na




Praktičnim prikazom treninga stolnog tenisa za osobe s invaliditetom, održanom u Centru Zamet, jučer je započeo petodnevni Festival sporta osoba s invaliditetom. Radi se o jednoj od aktivnosti projekta “IRIS – Sport kao mehanizam rane integracije i rehabilitacije”, čiji je cilj dugoročno poboljšati integraciju djece s teškoćama u razvoju te unaprijediti kvalitetu njihovih života, ali i života njihovih obitelji i lokalne zajednice u kojoj žive.

Kako izgleda trening stolnog tenisa za osobe s invaliditetom prezentirao je Ervin Stilin iz Stolnoteniskog kluba osoba s invaliditetom “Rijeka”, jedini licencirani stolnoteniski trener za osobe s invaliditetom u ovom dijelu Hrvatske. Stilin je istaknuo kako stolni tenis, iako se radi o složenom sportu, povoljno utječe na fizički i psihički razvoj djece s invaliditetom koja se njime bave. Kako bi se osjetile dobrobiti stolnog tenisa, ovaj se sport ne mora i trenirati. Naime, samo s reketom i lopticom moguće je izvesti niz vježbi koje je moguće provoditi s djecom s bilo kojom vrstom invaliditeta, budući da se mogu vježbati u bilo kojem položaju.

Festival, koji se održava u Centru Zamet, OŠ Gornja Vežica, Bazenima Kantrida te jahalištu “Draška dolina”, obuhvaća niz aktivnosti namijenjenih kako djeci s invaliditetom i njihovim roditeljima, tako i odgajateljima i nastavnicima djece s teškoćama u razvoju. Tijekom pet festivalskih dana svi zainteresirani imaju priliku pogledati prikaz treninga stolnog tenisa, atletike, plivanja, boćanja i jahanja osoba s invaliditetom, kao i boćanja i tenisa u kolicima, uz mogućnost prisustvovanja teorijskim radionicama.

Projekt “IRIS – Sport kao mehanizam rane integracije i rehabilitacije” za cilj ima dugoročno poboljšati integraciju djece s teškoćama u razvoju u ranim fazama života – od treće godine do kraja četvrtog razreda.

U sklopu projekta IRIS do sada su, u prosincu 2014. godine, održana dva seminara za odgajatelje i nastavnike osnovnih škola te su razvijeni prilagođeni obrazovni programi te izrađeni edukacijski materijali, koji će uskoro biti dostupni putem mrežnih stranica projekta.

Grad Rijeka

Marketing
Marketing
Marketing
Marketing
Marketing

Fiuman Plus

Društvene mreže