Crna kronika
Zavarivač s plaćom od 3.000 eura mjesečno uhvaćen u krađi kave, pršuta i čokolade u ZTC-u
--------------------------------------------------

--------------------------------------------------
Općinsko državno odvjetništvo u Rijeci tijekom druge polovice lipnja 2026. podignulo je optužnicu protiv 35-godišnjeg hrvatskog državljanina zbog razbojničke krađe u trgovini Plodine u Rijeci. Prema optužnici, riječ je o zaposlenom zavarivaču koji mjesečno zarađuje oko 3.000 eura, a tereti ga se da je tijekom krađe prehrambenih proizvoda fizički napao zaštitara kako bi zadržao ukradene artikle.
Prema navodima optužnice, događaj se zbio još 26. rujna 2022. oko 20:25 sati u trgovini Plodine u Zvonimirovoj ulici. Muškarac je, zajedno s još uvijek nepoznatom ženskom osobom, navodno ušao u trgovinu s namjerom da se nepripadno materijalno okoriste.
Tereti ga se da je u džepove jakne sakrio kavu, pršut i čokoladu, dok je dio drugih artikala stavio u košaru. Na blagajni je platio samo proizvode iz košare, a s artiklima skrivenima u džepovima prošao je kroz blagajnu bez plaćanja. Ukupna vrijednost ukradene robe iznosila je 468,71 kunu.
Nakon izlaska iz trgovine zaustavio ga je zaštitar koji se predstavio i zatražio da vrati neplaćene proizvode. Prema optužnici, 35-godišnjak mu je odgovorio riječima: „Ma daj, gubi mi se s očiju“, a potom ga udario rukom u glavu. Nakon toga zajedno s nepoznatom ženskom osobom pobjegao je s mjesta događaja.
Državno odvjetništvo smatra da je time počinio kazneno djelo razbojničke krađe, odnosno da je, nakon što je zatečen u krađi, uporabio silu kako bi zadržao ukradene stvari.
U optužnici se navodi i da je okrivljenik tijekom ispitivanja pred policijom priznao počinjenje kaznenog djela. Tužiteljstvo predlaže da mu se, uz eventualnu kaznu, naloži i plaćanje 500 eura troškova kaznenog postupka.













