Sport
Riječki srednjoškolac Adriano Kraljić dominira karting scenom
Mladi Riječanin Adriano Kraljić još je jednom potvrdio da je trenutačno najbrži hrvatski kartingaš. U upravo završenoj sezoni 2025. slavio je na svih 15 utrka domaćeg prvenstva, čime je po drugi put zaredom osvojio naslov državnog prvaka – uz savršen, stopostotni učinak.
Posebnu težinu ovom uspjehu daje činjenica da je cijelu sezonu odvozio paralelno sa srednjoškolskim obvezama, pritom zadržavši status odličnog učenika. „Na dva kolosijeka”, kako sam voli reći, nastavlja i dalje, jer u 2026. godini cilja na treću uzastopnu titulu državnog prvaka, ali i na prestižnu Zlatnu kacigu HAKS-a, priznanje rezervirano za vozače s tri uzastopna naslova.
Niz nepobjedivosti i jasno postavljeni ciljevi svrstavaju Kraljića među najperspektivnije mlade sportaše u Hrvatskoj, osobito u sportu koji rijetko dobiva širu pozornost javnosti. Ako i sljedeće sezone ponovi ovako besprijekoran učinak, Zlatna kaciga mogla bi doći u Rijeku, a hrvatski karting dobiti prvaka koji već sada pomiče granice mogućeg.










